УПЦ МП примушує парафії підписувати звернення до керівництва держави про порушення своїх прав – інтернет-видавництво Церкваріум
09
Пт., груд.

УПЦ МП примушує парафії підписувати звернення до керівництва держави про порушення своїх прав

Церковні

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Не хочуть пов'язувати свою назву з РПЦ

До Церкваріума потрапили цікаві документи УПЦ МП. Точніше, це один документ з однаковим текстом, який планується розіслати Президенту, Прем'єр-міністру та Голові Верховної ради України. 

На адресу благочинних керівництвом УПЦ МП розіслано текст звернення про те, що вимога Закону про перейменування релігійних організацій, що мають керівний центр (бенефіциара) в країні-агресорі, порушує конституційні права цієї юрисдикції. До 16 лютого  вимагається примусово зібрати підписи на підтримку УПЦ МП з кожної парафії:

"Від кожної парафії та монастиря до 16 лютого в Єпархіальне управління потрібно привести ці звернення з мокрою печаткою (за наявності) та підписами настоятеля (намісника, ігумені) і максимальної кількості прихожан (братії і сестер), після чого їх необхідно надіслати зазначеним адресатам 3-ма РЕКОМЕНДОВАНИМИ ("ЗАКАЗНИМИ") листами".

В зверненні зазначається, що ніхто не може нав'язувати церкві своє розуміння її релігійної та ієрархічної структури. При цьому одночасно опоненти УПЦ МП названі "псевдо релігійними організаціями". В якості засобів тиску застосовано погано завуальовану погрозу порушення миру і спокою в державі та апеляцію до "порушення прав і свобод особливо вразливих верств населення, до яких належать віруючі УПЦ МП". Керівників держави просять застосувати надані законодавством повноваження, а також авторитет та політичний вплив, щоб скасувати (в оригіналі - "відмінити"*) незручні для УПЦ МП закони. 

* Відповідно до правил української мови, "відмінити — зробити кого-, що-небудь інакшим; змінити".

Заявами-спамами УПЦ МП вже закидувала Вселенського патріарха проти визнання ПЦУ, судові інстанції, тепер заспамлять керівництво держави.

Звертаємо увагу, що це оперативно зроблено в світлі позиції віце-прем'єра Олексія Резнікова про необхідність такого перейменування. Ймовірно, на УПЦ МП справило враження і блокування телеканалів, що проводять відверто антидержавницьку дезінформаційну кампанію - канал 112, NewsOne та Zik. На NewsOne регулярно виходили передачі, де "розповідали правду" про утиски прав УПЦ МП та відверто принижували ПЦУ.

Нагадаємо, що відповідно до листа Його Всесвятості патріарха Вселенського Варфоломія, надісланого Церкваріуму, після 15.12.2018 р. УПЦ МП як канонічної структур на території України не існує, а її єпископи є лише титулярними (а не правлячими) єпископами під Росією.

УПЦ МП вважає, що за нею стоять мільйони віруючих. От зараз і подивимось на ці мільйони.