Настоятель Києво-Печерської лаври подає позов на 5 канал: кому це вигідно? – інтернет-видавництво Церкваріум
09
Пт., груд.

Настоятель Києво-Печерської лаври подає позов на 5 канал: кому це вигідно?

Україна

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Пошук справедливості чи чиясь помста? 

Сьогодні, 8 травня на сайті Києво-Печерської лаври з'явилось підписане митрополитом Павлом оголошення наступного змісту:

Намісник Лаври подав позов на «5 канал» до Печерського районного суду міста Києва

Митрополит Павел звернувся з позовом у Печерський суд Києва до П’ятого каналу в зв’язку з поширенням неправдивої інформації про нібито заклики владики приходити віруючим до храму в період загострення коронавірусу в Україні, — заявила адвокат митрополита Олена Ісаївська.

Адвокат також заявила, що своєю неправдою П’ятий канал не тільки завдав удару по репутації Церкви, а й спровокував дискредитацію релігії і пропаганду конфлікту на релігійному грунті.

«Митрополит Павел вимагає від П’ятого каналу негайно спростувати неправду і принести вибачення віруючим», — зазначила Ісаївська, додавши, що доведе недостовірність інформації у відкритому судовому процесі.

Коментар Cerkvarium. У зв'язку з цією новиною виникає декілька питань.

1. Хто така Олена Ісаївська? Останній раз це ім'я фігурувало в новинах, пов'язаних з Петром Порошенком. Так, за позовом громадянки Ісаївської 7 квітня цього року Окружний адміністративний суд м.Києва забороняє відчуження будь-якого майна АТ "Кузня на Рибальському". Нагадаємо, це актив Петра Порошенка, який він у 2018 році продав Сергію Тигипку. Про рішення суду публіці повідомив не хто-небудь, а Андрій Портнов. 

Якщо копнути трошки глибше, то можна вияснити, що пані Ісаївська - не хто-небудь, а рідна сестра Андрія Портнова, яка навіть після його втечі до Росії працювала...суддею Печерського суду (куди направлено позов настоятеля Києво-Печерської лаври). Правда, в документах вона фігурує як "Ісаєвська" (тотбто, в повідомленні на сайті лаври допущено помилку в прізвищі). Ісаєвська була причетна до адвокатської контори "Портнов і партнери" та працювала адвокатом свого брата.

Претензії пана Портнова до "режиму Порошенка" ні для кого не секрет. Відколи колишній заступник адміністрації Януковича повернувся до Україні, він регулярно в судовому порядку зводить рахунки з Порошенком, навіть якщо знає, що позов не матиме жодних правових перспектив. Задля судових тяганин з Порошенком Портнов регулярно користувався послугами своєї сестри. Так, в 2019 році Ісаєвська повідомила, що Печерський суд (ага, той самий) задовольнив позов її брата про захист честі та гідності та ухвалив стягнути з державного бюджету майже 7 мільйонів гривень на його користь. Головував на тому засіданні всім відомий суддя Сергій Вовк (не плутати з не менш скандальним суддею Окружного адміністративного суду м.Києва Павлом Вовком).

2. Чому позов від імені митрополита Павла подано саме проти 5 каналу? Адже дуже багато ЗМІ опублікувало новину про палку проповідь намісника лаври, де він, не усвідомивши до кінця небезпеки ковіду-19, закликав віврян продовжувати ходити до церкви, підтримувати фізичні контакти та приймати таїнства у звичний спосіб. 

Гадаємо, що відповідь на це питання криється у відповіді на попереднє: тим, що митрополит Павло потрапив у некрасиве становище і поплатився за це втратою здоров'я, скористався той самий Андрій Портнов, аби звести особові рахунки з Петром Порошенком. За інформацією джерел Cerkvarium, митрополит Павло досі не зміг відновитися після лікування коронавірусної інфекції та перебуває в лаврі на жорсткій самоізоляції. Стан його зараз - не найкращий. Чи були у нього можливості переговорити з адвокаткою (сестрою Портнова) та надати їй всі необхідні доручення на обслуговування позову - невідомо. 

Отже, не виключено, що команда Портнова вирішила використати непросту церковну ситуацію заради чергової помсти Порошенку та розпалення міжрелігійної ворожнечі (від якої постраждає сама лавра). Самому митрополиту Павлу такий позов в описаних вище формулюваннях, тим більше на початку травня (!) був би інформаційно та репутаційно вкрай невигідний. Адже для суспільства це буде сигналом, що "Московський патріархат не визнає свої помилки і йде на всіх судовою війною". При тому, що за заявами навіть лояльної до УПЦ МП влади Києво-Печерська лавра таки стала осередком зараження. Припускаємо, що така судова тяганина, тим більше у випадку виграшу в одіозному Печерському суді, ще більше зашкодить і самій лаврі, і УПЦ МП. Але ж чи не це і потрібно Портнову?

Чекаємо на коментар з цього приводу самого владики Павла. Не виключаємо, що він, не будучи фаховим юристом, не до кінця усвідомлював наслідки такого демаршу і дозволив політичним опонентам Порошенка досить підступно скористатись поганим станом свого здоров'я з недостойною та непорядною метою.

Самому владиці Павлу та всім хворим монахам лаври, а також викладачам та семінаристам КДАіС Cerkvarium бажає одужання.